Blog

Ülkelere Göre Karakteristik Çay Bardakları

02 Mayıs 2018

Çay denince ilk akla gelen yer ülkemiz olsa da diğer ülkelerde de farklı çay kültürleri mevcut. Yine bizim gibi ince belli bardakları olmasa da her ülke farklı ve karakteristik çay bardakları ile dikkat çekiyor. İşte çay kültürünüzü genişletecek ülkelere göre farklı çay bardakları.

Porselen ve Seramik Arasındaki Farklar

02 Mayıs 2018

Özellikle mutfak alışverişi sırasında sık sık karşınıza çıkan porselen ve seramik küçük mutfak gereçlerinin arasındaki farkları biliyor musunuz? Ya da bu farklara göre mi seçim yapıyorsunuz? Mutfak alışverişi sırasında seçim yapmanızı rahatlatacak porselen ve seramik arasındaki farkları sizin için derledik. Artık siz de bilerek seçim yapabilirsiniz.

Faydalı Çay Tarifleri

02 Mayıs 2018

Olmazsa olmaz içeceğimiz çay, 4 mevsim tükettiğimiz bir içecektir bizim için. Özellikle hastalık öncesinde ve başında ayrıca ihtiyaç duyduğumuz faydalı çaylar ile vücudumuzda ilaç etkisi yaratabiliriz. Üstelik bu ilaçlar son derece doğal ve organik.

Porselen Nedir?

03 Nisan 2018

Porselen üretimi ilk defa M.Ö. 1600’lü yıllarda Çin’de yapılmıştır. Porselenin ilk bilinirliliği başta Marco Polo olmak üzere, çeşitli deniz yollarını keşfeden Portekizli tüccarlar tarafından gerçekleşmiştir. Porselen, tümü killi topraktan yapılmış sadece doğal kaynaklı hammaddelerden üretilen ürünlerin oluşturduğu büyük seramik grubunun bir elemanı olarak kabul edilir. %50 kaolin, %25 kuvars ve %25 oranında feldispat maddelerinden üretilir.

Porselen Mutfak Araçları Kullanmanın Faydaları

03 Nisan 2018

Son zamanlarda özellikle mutfaklarda yaygın bir şekilde tercih edilen porselen mutfak araç gereçleri, kullanıcılarına daha sağlıklı besinler hazırlayabilme özelliği sunuyor. Sağlıklı yaşamın ve özellikle sağlıklı beslenmenin günümüzde önemli bir konumda olması porselen ürünlerin kullanımını bu sebeple arttırmakta. Peki porselenin gerçek faydalarını biliyor musunuz? Mutfakta porselen ürün kullanmanın faydalarını sizin için sıraladık.

Çay Nasıl Demlenir?

30 Mart 2018

Çay, Türklerle özdeşleşmiş ve onsuz bir gün dahi geçirilemeyecek konumda olan vazgeçilmez bir Türk içeceğidir. İnce belli bardakta, büyük kupalarda, sabah kalkar kalkmaz, ofiste çalışırken ya da akşam evde dinlenirken her zaman kendisine yer bulan çay için birden fazla demleme alternatifi biliyorsunuz hiç kuşkusuz. Peki çay alışkanlığınızı değiştirecek bir çay demleme yöntemiyle tanışmaya hazır mısınız?

Çay Tiryakiliğini Başka Bir Boyuta Taşıyacak 10 Çay Dövmesi

30 Mart 2018

Çayı hepimiz seviyoruz evet ama kabul edin ki bu arkadaşlar kadar sevemeyiz. Onlar çay tiryakiliğini adeta vücutlarına kazımışlar desek herhalde yanlış olmaz. Birbirinden ilginç ve etkileyici 10 çay dövmesini sizler için hazırladık.

Türk Kahvesinin Tarihi

08 Mart 2018

Her sabah işlere başlamadan önce ofiste hazır ettiğimiz, öğle yemeğinden sonra 'ne güzel gider şimdi' deyip iç geçirdiğimiz, akşam yemeğinden sonra keyif yapmak için içtiğimiz ünü tüm dünyaya yayılan Türk Kahvesinin geçmişi oldukça eskiye dayanıyor. 

Çayın Faydaları

27 Şubat 2018

Her ülke için özel bir içecek vardır hiç kuşkusuz. Türkiye’nin en önemli içeceği nedir diye sorulursa da genellikle tek bir cevap alınacaktır. Çay! Kahvaltılarda, keyifli anlarda, arkadaşlarla koyu bir sohbet sırasında, televizyon karşısında, maç izlerken ya da yemekten sonra içtiğimiz, yani kısacası günün her anında sık sık tükettiğimiz çayın faydalarını biliyor musunuz?

Dünyaca Ünlü Restoran Şeflerinin Kullandığı 8 Mutfak Tüyosu

27 Şubat 2018

Mutfakta herkes yemek yapar fakat yapma şekilleriyle birbirinden ayrılır. Bu açıdan mükemmel sonuca varmak için ne yaptığınız değil nasıl yaptığınız önemlidir. Bu süreci kolaylaştıracak dünyaca ünlü restoran şeflerinin kullandığı 10 mutfak tüyosunu sizler için hazırladık.

 

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.