Dünyaca Ünlü Restoran Şeflerinin Kullandığı 8 Mutfak Tüyosu

Dünyaca Ünlü Restoran Şeflerinin Kullandığı 8 Mutfak Tüyosu

27 Şubat 2018

Mutfakta herkes yemek yapar fakat yapma şekilleriyle birbirinden ayrılır. Bu açıdan mükemmel sonuca varmak için ne yaptığınız değil nasıl yaptığınız önemlidir. Bu süreci kolaylaştıracak dünyaca ünlü restoran şeflerinin kullandığı 10 mutfak tüyosunu sizler için hazırladık.

 

1- Izgarada balık yaparken balığınızı koymadan önce ızgaraya limonları dizin. Böylece pişireceğiniz balık daha lezzetli olacaktır. Deneyin, farkı görün :)

2- Yemeklerde kullanmak için ayırdığınız yeşillikleri torba yerine folyolara sarıp buzdolabınızda saklayın. Eğer bu şekilde muhafaza ederseniz kullanmak istediğinizde daha taze bir yeşilliğe sahip olacaksınız.

3- Genellikle kahvaltı hazırlarken herkesin başına gelen durumun da çözümü son derece kolay. Peynirlerinizi dilimlerken bıçağınızda peynir kalsın istemiyorsanız kesme işlemini ip yardımıyla yapın. Sonuç kusursuz ve başarılı.

4- Sosis kızartmak istiyorsanız her yerin eşit miktarda pişmesi için sosislerin üzerinde yatay çizikler yapın.

 

5- Evde pizza ısıtmak istediğinizde pizzanın üzerine su püskürtürseniz pizzanız daha yumuşak olacaktır.

6- Ailecek pasta yediniz ama tüm pastayı bitiremediniz ve tekrar dolaba koyarak saklamak istiyorsunuz. Böyle zamanlarda pastanın tazeliğini korumanız için son derece kolay bir yöntem var. Kürdan yardımıyla dilimlenmiş tarafları ekmekle kapatın. Artık pastanız kurumayacak ve ilk günkü lezzeti size verecek.

 

 

7- Geldik daha pratik olan yöntemlere. Son derece önemli misafirleriniz geldi ve sunumda sorun yaşamak istemiyor musunuz? Kek ve pastalarınızın keserken bölünmemesi için bıçağınızı kesmeden önce sıcak suya tutun.

 

 

8- Evde lezzetiyle baş döndürecek köfteler mi pişirmek istiyorsunuz? Tüm etin aynı derecede pişmesi için köftelerinizin ortasını kaşık yardımıyla bastırın.

Afiyet olsun :)T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.